Włochy Północne w 7 dni

Weekend majowy
od 1190 zł / 1 osobę
04.2020
Rezerwuj

atrakcje, zabytki...

  • rejs statkiem po jez. Garda
  • wyciąg na Monte Baldo
  • Wenecja- Plac św. Marka
  • Padva, Verona
  • Bolonia

Informacje o wycieczce

Włochy Północne

Program
 
1 dzień 
 
1) Godz. 17.00 wyjazd grupy. 
Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię.
 
2 dzień 
 
1) W godzinach porannych przyjazd do Wenecji.
Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej
Wenecja:  miasto kanałów i mostów, gondol i pięknej architektury, całość wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W najstarszej części miasta znajduje się najbardziej znany wenecki plac – Plac św. Marka (patrona miasta) . Zobaczymy tu Bazylikę św. Marka – kościół w stylu bizantyjskim, skrywający relikwie świętego i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro – Złoty Ołtarz. Pałac Dożów z charakterystycznymi arkadowymi loggiami (z zewnątrz), dawną siedzibę władców Wenecji, obecnie muzeum Museo dell’Opera, oraz Most Westchnień, łączący Pałac z więzieniem (wg legendy skazańcy przechodzący przez ten most, wzdychali za pięknym widokiem, który im się ukazywał). Inne zabytki to Kampanilla (dzwonnica św. Marka) i Wieża Zegarowa, most Rialto (najstarszy most w mieście), skąd roztacza się bardzo malowniczy widok na Canal Grande.
W godzinach wieczornych transfer do hotelu w Lido di Jesolo.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (płatna dodatkowo).
2)   Nocleg. 
 
3 dzień 
 
1) Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Padwa: za historyczne centrum Padwy uważa się Palazzo della Ragione z XIII w. oraz otaczające go place: Piazza dele Erbe i Piazza dei Frutti. Blisko centrum znajduje się Pallazo del Bo – historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego, założonego w 1222 r.  Kolejnym istotnym placem jest Piazza del Duomo z Katedrą i Babtysterium z freskami Giusto de’ Menabuoi. Bazylika św. Antoniego oraz  Prato della Valle, jeden z największych placów w Europie. Na środku placu znajduje się wysepka Isola Memima otoczona kanałem, wzdłuż którego stoją figury świętych i innych ważnych osobistości (m.in. Dantego). Przy placu wypatrzymy monumentalną Bazylikę św. Justyny.
Ferrara: zwiedzanie Starego Miasta, Piazza Trento-Trieste (Rynek), ze swoimi budynkami miejskimi, a wśród nich m.in. Ratusz przebudowany w XVIII w. wcześniej Rezydencja rodu d`Este, katedra gotycka św. Jerzego, dzwonnica zaprojektowana przez słynnego artystę Leona Battista Alberti, ul. Mazzini i część żydowskiego getta, Via delle Volte (ul. Arkadowa) jedyna w swoim rodzaju średniowieczna droga częściowo przykryta arkadami. Rajski Pałac- stara siedziba uniwersytetu, „Al. Brindisi” najstarsza tawerna w Europie. Pałac Arcybiskupi, gdzie Mikołaj Kopernik został absolwentem Uniwersytetu Ferrary w 1503 r. Zamek św. Michała z głęboką fosą i gigantycznymi złotymi rybkami, dzielnica renesansowa Ferrary wraz ze słynnym Pałacem Diamentowym i Skrzyżowaniem Aniołów. 
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (płatna dodatkowo).
2) Nocleg. 
 
4 dzień 
 
1)  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Bolonia: zwiedzanie starego miasta, Piazza Maggiore (Rynek), Ratusz, Fontanna Neptuna z rzeźbami wykonanymi przez flamandzkiego artystę Giambologna, Pałac Króla Enzo i Sala Borsa, Bazylika św Petroniusza - jeden z największych kościołów w świecie chrześcijańskim, pałac Archiginnasio będący starą siedzibą Uniwersytetu Bolonii. Przejście prze handlową ulicę ze straganami i sklepami, w których przez całe stulecia są sprzedawane słynne bolońskie specjały: tortellini, lasgne, mortadela, ocet balsamiczny, parmezan i olej z oliwek. Kościół Św. Szczepana, Krzywe Wieże: Torre degli Asinelli i Torre Garisenda.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (płatna dodatkowo)
2)   Nocleg. 
 
5 dzień 
 
1)  Śniadanie.
Sirmione: to ekskluzywny kurort położony w południowej części Jeziora Garda, na wysuniętym w głąb jeziora wąskim cyplu. Znajdują się tu najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem. Od czasów antycznych miejsce to znane jest z występowania leczniczych wód termalnych. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wchodzi się przez zabytkową bramę zamku Scaligerich, wzniesionego w XIII w. Od początku swego istnienia zamek strzegł wejścia do historycznego centrum. Po przekroczeniu bramy czeka na nas gąszcz wąskich uliczek i mnóstwo uroczych zaułków. Obok zamku w mieście znajdują się również dwa zabytkowe kościoły: kościół św. Piotra z XII w. oraz kościół św. Marii z XV w., a także Grotte di Catullo, budowle z czasów rzymskich, wokół których wciąż trwają prace archeologiczne. 
Verona: leżące w zakolach rzeki Adygi, u podnóża wzgórz św. Piotra, miasto zachwyca wszystkich ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, kościołów i mostów. Zobaczymy tu m.in. słynny rzymski amfiteatr z I w., następnie przejdziemy Via Mazzini – najbardziej reprezentatywnym deptakiem Werony, w stronę Piazza delle Erbe. Stamtąd niedaleko jest już do Domu Julii z jego balkonem, miejsca, które trzeba zobaczyć w Weronie. W pobliżu znajduje się kościół Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich (słynny ród, który przybył do Werony w XIII w. Za jego panowania miasto przeżyło zdecydowany rozwój polityczny, ekonomiczny i terytorialny).   
Obiadokolacja (płatna dodatkowo).
2)   Nocleg. 
 
6 dzień
 
1) Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Malcesine: malownicza miejscowość położona nad Jeziorem Garda, jest punktem startowym kolejki linowej, która wznosi się na szczyt Monte Baldo (2218 metrów) . Jego historyczne centrum jest pełne wąskich krętych uliczek i urokliwych miejsc między portem a podnóżem zamku Scaligeri (XIII wiek). Zamek Scaligero (wraz ze swoim muzeum) zawdzięcza swoją popularność m.in. obrazom i opisom niemieckich poetów takich jak Goethe, co jest głównym motywem przewodnim muzeum. Ale to położenie zamku na szczycie skały, nad jeziorem na które roztacza się piękny widok sprawia, że zamek jest taki wyjątkowy i jest skarbem narodowym od 1902.
Rejs statkiem po Jeziorze Garda z przystankiem w Limone Sul Garda słynącej przed wieloma laty z uprawy cytryn i limonek, a dziś z produkcji oliwy z miejscowych oliwek. 
Monte Baldo (2218 metrów) wjazd kolejką linową – punkt widokowy na całą północną część jeziora i otaczające je góry.
W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski
2)   Przejazd tranzytem przez Austrię, Niemcy. 
 
7 dzień 
 
1) W godzinach popołudniowych przyjazd do Polski. 
 
Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 


pdf
Pobierz program PDF

Transport

Rozkład jazdy:

1.  Konin, godz. 16:00, parking przy dworcu PKP, dopłata 50 zł.

2.  Sieradz, godz. 16:00, stacja paliw Orlen ul. Jana Pawła II, dopłata 50 zł.

3. Kalisz, godz. 17:00, parking przy hali "Arena", bez dopłat.

4. Ostrów Wielkopolski, godz. 17:30, przystanek MZK przy Galerii "Ostrovia", bez dopłat.

5.  Kępno, godz. 18:20, parking przy stacji BP przy ul. Solidarności. bez dopłat.

Terminy
Data: 27.04 - 03.05.2020 r.
Dostepność: są dostępne miejsca
Koszt: 1200 zł
Rezerwuj
Świadczenia
1) obsługa pilota. 
2) wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne.
3) zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pok. 2 i 3 os.  
4) transport komfortowym autokarem z dvd, kawiarką. (opłaty drogowe).
5) ubezpieczenie KL (10 000 euro), NNW (2 000 euro), bagaż (200 euro).
 
 
Cena nie obejmuje:
Opłaty obowiązkowe:
*opłaty programowe 110 euro (system słuchawkowy „Tour Guide”,  lokalni przewodnicy, wjazdy do miast, opłaty parkingowe, bilety wstępów tzn. rejs statkiem po Jeziorze Garda, wjazd kolejką na Monte Baldo, rejs po Lagunie Weneckiej). Opłaty programowe nie podlegają rozliczeniu.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł.

Opłaty nieobowiązkowe:
Wybór miejsca w autokarze 10 zł.
4 obiadokolacje 220 zł/os. 

Zobacz inne wycieczki z tej kategorii