Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

Co to jest bon turystyczny?
Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .
Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za kolonie, obozy, wycieczki, wczasy, usługi hotelarskie realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Jak działa?
Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.
Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in. kolonii, obozu, wycieczki turystycznej, wczasów,  pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym.
 

Dla kogo?
Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Jak składam wniosek?
Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.
https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

Gdzie wykorzystam bon?
Bon turystyczny 500 plus zrealizujesz również w  Biurze Podróży Wędrownik na imprezy na które zabierzesz swoje dziecko tj. wycieczka indywidualna, wycieczka szkolna, kolonia, obóz, wczasy organizowane w Polsce.

 

ZAPRASZAMY DO REALIZACJI  BONU TURYSTYCZNEGO 500 PLUS !!!