Włochy Północne w 6 dni

Wycieczki szkolne
1095 zł + 250 euro
04.2023
Rezerwuj

atrakcje, zabytki...

  • rejs statkiem po jez. Garda
  • wyciąg na Monte Baldo
  • Wenecja- Plac św. Marka
  • Padva, Verona
  • Bolonia

Informacje o wycieczce

Włochy Północne

Program
1 dzień 
1) Wyjazd grupy w godzinach popołudniowych. 
Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię.
 
2 dzień 
1) W godzinach porannych przyjazd do Wenecji.
Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej
Wenecja:  miasto kanałów i mostów, gondol i pięknej architektury, całość wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W najstarszej części miasta znajduje się najbardziej znany wenecki plac – Plac św. Marka (patrona miasta) . Zobaczymy tu Bazylikę św. Marka – kościół w stylu bizantyjskim, skrywający relikwie świętego i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro – Złoty Ołtarz. Pałac Dożów z charakterystycznymi arkadowymi loggiami (z zewnątrz), dawną siedzibę władców Wenecji, obecnie muzeum Museo dell’Opera, oraz Most Westchnień, łączący Pałac z więzieniem (wg legendy skazańcy przechodzący przez ten most, wzdychali za pięknym widokiem, który im się ukazywał). Inne zabytki to Kampanilla (dzwonnica św. Marka) i Wieża Zegarowa, most Rialto (najstarszy most w mieście), skąd roztacza się bardzo malowniczy widok na Canal Grande.
W godzinach wieczornych transfer do hotelu.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
2)   Nocleg. 
 
3 dzień 
1) Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Padwa: za historyczne centrum Padwy uważa się Palazzo della Ragione z XIII w. oraz otaczające go place: Piazza dele Erbe i Piazza dei Frutti. Blisko centrum znajduje się Pallazo del Bo – historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego, założonego w 1222 r.  Kolejnym istotnym placem jest Piazza del Duomo z Katedrą i Babtysterium z freskami Giusto de’ Menabuoi. Bazylika św. Antoniego oraz  Prato della Valle, jeden z największych placów w Europie. Na środku placu znajduje się wysepka Isola Memima otoczona kanałem, wzdłuż którego stoją figury świętych i innych ważnych osobistości (m.in. Dantego). Przy placu wypatrzymy monumentalną Bazylikę św. Justyny.
Verona: leżące w zakolach rzeki Adygi, u podnóża wzgórz św. Piotra, miasto zachwyca wszystkich ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, kościołów i mostów. Zobaczymy tu m.in. słynny rzymski amfiteatr z I w., następnie przejdziemy Via Mazzini – najbardziej reprezentatywnym deptakiem Werony, w stronę Piazza delle Erbe. Stamtąd niedaleko jest już do Domu Julii z jego balkonem, miejsca, które trzeba zobaczyć w Weronie. W pobliżu znajduje się kościół Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich (słynny ród, który przybył do Werony w XIII w. Za jego panowania miasto przeżyło zdecydowany rozwój polityczny, ekonomiczny i terytorialny).   
Obiadokolacja.
2) Nocleg. 
 
4 dzień 
1)  Śniadanie.
•  Mediolan:  kosmopolityczna stolica mody, zwiedzanie Piazza del Duomo ze słynna gotycką Katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami,tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala oraz okazały Castello Sforzesco.    
•  Obiadokolacja.
2) Nocleg. 
 
5 dzień 
1) Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Malcesine: malownicza miejscowość położona nad Jeziorem Garda, jest punktem startowym kolejki linowej, która wznosi się na szczyt Monte Baldo (2218 metrów) . Jego historyczne centrum jest pełne wąskich krętych uliczek i urokliwych miejsc między portem a podnóżem zamku Scaligeri (XIII wiek). Zamek Scaligero (wraz ze swoim muzeum) zawdzięcza swoją popularność m.in. obrazom i opisom niemieckich poetów takich jak Goethe, co jest głównym motywem przewodnim muzeum. Ale to położenie zamku na szczycie skały, nad jeziorem na które roztacza się piękny widok sprawia, że zamek jest taki wyjątkowy i jest skarbem narodowym od 1902.
Rejs statkiem po Jeziorze Garda z przystankiem w Limone Sul Garda słynącej przed wieloma laty z uprawy cytryn i limonek, a dziś z produkcji oliwy z miejscowych oliwek. 
Monte Baldo (2218 metrów) wjazd kolejką linową – punkt widokowy na całą północną część jeziora i otaczające je góry.
W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski
2)   Przejazd tranzytem przez Austrię, Niemcy. 
 
6 dzień 
1) W godzinach popołudniowych przyjazd do Polski. 
 
Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 


pdf
Pobierz program PDF

Terminy
Świadczenia
Świadczenia:
1) obsługa pilota. 
2) wyżywienie: 3 x śniadania kontynentalne, 3 x obiadokolacje serwowane.
3) zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu ***.   
4) transport komfortowym autokarem z dvd, wc, kawiarką. (opłaty drogowe).
5) opłaty programowe:  lokalni przewodnicy, wjazdy do miast, bilety wstępów tzn. rejs statkiem po Jeziorze Garda oraz Lagunie Weneckiej, Bazylika św. Marka, wjazd kolejką na Monte Baldo, Katedra w Mediolanie, taksa klimatyczna
6) system słuchawkowy indywidualnego nagłośnienia podczas zwiedzania „Wędrownik guide”.
7) ubezpieczenie KL (10 000 euro), NNW (2 000 euro), bagaż (200 euro).
8) Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy